1. Na jakim stanowisku pracujesz w firmie Bioton?

Jestem Kierownikiem Kontroli Jakości.

2. Czym zajmujesz się w firmie Bioton?

Moim podstawowym zadaniem jest realizowanie zadań Kontroli Jakości zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa farmaceutycznego i wdrożonym systemem GMP w firmie Bioton: odpowiadam za jakość stosowanych materiałów wyjściowych, opakowań oraz wyrobu gotowego, który ratuje zdrowie i życie ludzi.

3. Jak wyglądała Twoja droga do obecnego stanowiska?

16 lat temu po ukończeniu studiów na Politechnice Warszawskiej zaczynałam od stanowiska Technologa w Zakładzie Biotechnologii, czyli w “sercu” Biotonu, w którym przy użyciu szczepu E. Colli wytwarzana jest Insulina. Tam rozwijałam swoje umiejętności i kompetencje, pracowałam z wieloma ciekawymi projektami i inspirującymi ludźmi. Z czasem awansowałam na stanowisko Starszego Technologa i Kierownika Zespołu Kontroli Wewnątrzprocesowej.

4. Z czego, w ramach swojej pracy, jesteś najbardziej dumna?

Odpowiem przewrotnie: z Insuliny!
To pierwszy biotechnologiczny produkt polski oparty na szczepie genetycznie modyfikowanym, wytwarzany w nowoczesnej fabryce. Praca i determinacja wspaniałych specjalistów, których jestem cząstką, pozwoliła na rozwój i sukces firmy.
Moim osobistym sukcesem jest wdrożenie w laboratorium analitycznym Biotonu polityki integralności danych dla systemu skomputeryzowanego Empower.

5. Co Cię inspiruje w pracy?

W pracy inspirują mnie ludzie, atmosfera jaką tworzą, otwartość i wzajemna życzliwość, ich gotowość do zmian i samorozwoju.

6. Jakiej wskazówki udzieliłbyś osobom, które rozpoczynają swoją ścieżkę zawodową?

“Do sukcesu nie ma windy, trzeba iść schodami. Krok po kroku”.