Program stażowy
Bioton Rising Experts

ROZPOCZNIJ
SWOJĄ KARIERĘ
W BIOTON!

 • Staniesz się częścią zespołu, który każdego dnia troszczy się o zdrowie i życie pacjentów
 • Poznasz proces produkcyjny w jednym z najnowocześniejszych zakładów biotechnologicznych na świecie
 • Zdobędziesz wiedzę i praktyczne umiejętności od wysokiej klasy specjalistów z dziedziny biotechnologii, farmacji czy marketingu medycznego
 • Dołączysz do ambitnego zespołu, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych
 • Będziesz mieć szansę zostać z nami na stałe!

TWÓJ STAŻ W PIGUŁCE

Długość stażu

Chcemy poznać Cię jak najlepiej i nauczyć jak najwięcej, dlatego czas stażu dostosowany jest do Twoich i naszych potrzeb i możliwości

Wymiar pracy

30-40h tygodniowo - jesteśmy elastyczni - dostosujemy grafik do planu Twoich zajęć

Miejsce pracy

Macierzysz, ul. Poznańska 12 - zapewnimy Ci dojazd z Warszawy i Ożarowa Mazowieckiego

Rozpoczęcie stażu

Termin stażu ustalamy indywidualnie

NA KOGO CZEKAMY

 • Studentów, którzy ukończyli min. 3 rok studiów i absolwentów
 • W zależności od specjalizacji danego działu, poszukujemy studentów m.in. kierunków medycznych, farmaceutycznych, biotechnologicznych, chemicznych i pokrewnych, ekonomicznych oraz matematycznych
 • Doceniamy ambitne osoby, które lubią nowe wyzwania
 • Szukamy kreatywnych umysłów, które nie boją się wychodzić z inicjatywą
 • Liczymy na pełne zaangażowanie, samodzielność, chęć rozwoju i pozytywne nastawienie
 • Prowadzimy rekrutacje do działów Jakości, MST i Zarządzania Projektami

WYPOWIEDZI MENTORÓW

U pracowników naszego zespołu szczególnie cenię kreatywność, otwartość na ludzi i nowe projekty oraz samodzielność w działaniu. Ważna jest również bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Tego samego oczekuję od kandydatów zainteresowanych odbyciem stażu w Dziale Marketingu Medycznego.

Staż w Dziale Marketingu Medycznego firmy farmaceutycznej o globalnym zasięgu niesie za sobą szereg możliwości. Nie jest to tylko zwykły proces uczenia się, ale również konkretna realizacja zadań przy wsparciu coacha, który pomoże Ci rozwinąć skrzydła kariery zawodowej. Do obowiązków stażysty należeć będą m.in. aktywny udział w organizacji konferencji, współpraca z działem marketingu i sprzedaży, przygotowanie materiałów dla ekspertów edukacyjnych, a także uczestnictwo w różnego rodzaju spotkaniach.

Osoby przedsiębiorcze, chętne do nauki i ciekawe świata zyskają w naszym dziale możliwość zdobycia nowych umiejętności praktycznych. Nie szukamy ludzi do skanowania materiałów – czekamy na tych, którzy wniosą do naszego zespołu wartość dodaną i sami aktywnie podejmą działania proponując niestandardowe rozwiązania.

Staż w firmie Bioton to przede wszystkim ogromna szansa, aby od środka poznać cały proces wytwarzania ratujących życie leków w jednym z najnowocześniejszych zakładów biotechnologicznych na świecie. Od kandydatów oczekuję przede wszystkim sumienności, pełnego zaangażowania w powierzone zadania oraz chęci do działania i własnego rozwoju. Mile widziane w naszym zespole są również cechy takie jak ciekawość świata i otwartość na ludzi, których można poznać w innych działach.

Każdemu nowemu pracownikowi Działu Operacyjnego gwarantujemy pracę w miłej atmosferze i niezbędne do odbycia stażu szkolenia. Służymy też wsparciem merytorycznym oraz zapewniamy pomoc opiekuna, który wprowadzi stażystę do zespołu oraz poprowadzi przez czas trwania pracy w Bioton.

Jest to niepowtarzalna okazja do poszerzenia swojej wiedzy przez praktyczną naukę od najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie.

POZNAJ HISTORIE
NASZYCH STAŻYSTÓW

Pracę w Bioton rozpocząłem, będąc jeszcze studentem, jednak połączenie to nie stanowiło przeszkody w wypełnianiu obowiązków w obu tych obszarach - mogłem liczyć na wyrozumiałość ze strony pracodawcy w kwestii dostosowania moich godzin pracy do uczelnianego planu zajęć. Bez względu na sytuację, zawsze udawało się wypracować pewien kompromis.

Moje wykształcenie oraz zainteresowania doskonale odpowiadały profilowi działalności Bioton - podjęcie pracy w firmie biotechnologicznej było dla mnie okazją do wykorzystania zdobytej na studiach wiedzy i umiejętności oraz wzbogacenia kwalifikacji o cenne doświadczenie zawodowe.

Już w pierwszych dniach pracy powierzono mi zadanie, które wymagało ode mnie sporego zaangażowania z racji spoczywającej na mnie odpowiedzialności. W chwilach niepewności mogłem liczyć na wsparcie swoich przełożonych - ilekroć coś było dla mnie nowe, zawsze otaczały mnie życzliwe osoby, które chętnie oferowały pomocną dłoń.

W mojej pracy cenię sobie także możliwość ciągłego zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Dużym atutem jest różnorodność zadań wynikająca ze współpracy z różnymi działami firmy, co zapobiega rutynie i pozwala mi na ciągły kontakt z innymi pracownikami. Mam również świadomość tego, że stojąc przed sporymi wyzwaniami wzbudzającymi we mnie wątpliwości, mogę liczyć na pomoc ze strony innych pod postacią merytorycznych wskazówek, feedbacku czy choćby ciepłego komentarza.

Wszyscy, którzy zastanawiają się nad podjęciem stażu powinni przede wszystkim uwierzyć we własne umiejętności. Nie należy bać się zadań, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się ponad nasze siły – zawsze można liczyć na wsparcie całego zespołu. Jest to idealna okazja do nauki poprzez praktykę dla studentów, którzy wkraczają na rynek pracy.

Maciej Fronc
Statistical Specialist
Dział MS&T
Podobnie jak wielu studentów kierunków okołomedycznych, już podczas studiów chciałam poznać specyfikę pracy na poziomie globalnym w międzynarodowej korporacji farmaceutycznej. W Polsce nie mamy jednak zbyt wielu centrali, zdecydowana większość to lokalne oddziały firm. Bioton, jako międzynarodowa polska firma i potentat rynku diabetologicznego, wyróżnia się pod tym względem i okazał się naprawdę dobrym wyborem.

Najbardziej wartościowe podczas stażu w Global Diabetes Business Unit było dla mnie poczucie, że moja praca ma wartość. Zadania, które wykonywałam nie były chowane do szuflady - zawsze wykorzystywano je w praktyce. Pierwsze dni na stażu wspominam tak samo dobrze, jak cały staż. Na pewno były trochę bardziej stresujące, ale od początku do końca miałam zapewnioną pomoc od menedżerów, z którymi współpracowałam, a na korytarzach witały mnie przyjazne uśmiechy kolegów i koleżanek. Zaufanie, jakim obdarzyli mnie menedżerowie pozytywnie wpływało na moją pracę, która codziennie dawała mi okazję do poszerzania swojej wiedzy.

Im więcej mam do zrobienia, tym lepiej organizuje swój czas, dlatego łączenie pracy ze studiami nie stanowiło dla mnie problemu. Niewątpliwe pomagały mi w tym elastyczne godziny pracy oraz możliwość pracy zdalnej. Jednak przede wszystkim trzeba lubić to, co się robi - wtedy praca czy nauka jest o wiele efektywniejsza, a więc zazwyczaj również szybsza. Lubiłam zarówno pracę w Bioton, jak i studia farmaceutyczne, a robienie czegokolwiek "na pół gwizdka" nawet nie przechodziło mi przez myśl.

Początkujący stażyści powinni podchodzić do pracy z entuzjazmem i nie bać się przedstawiać swoich pomysłów, opinii czy sugestii. Zaangażowanie zawsze będzie lepsze od bierności i bezrefleksyjnego wykonywania zadań. Stażyści zawsze mogą liczyć na informację zwrotną – zarówno pozytywną, jak i, w najgorszym wypadku, wyjaśnienie, dlaczego coś nie jest najlepszym pomysłem. Poza tym, stara prawda mówi, że nie ma głupich pytań - podczas stażu zdecydowanie warto pamiętać o tej zasadzie.

Aleksandra Ładna
Global Diabetes Business Unit
Marketing and Medical Communication Strategy
Staż w Działach MS&T i Produkcji – w Laboratorium Analiz Wewnątrzprocesowych Bioton miałam okazję odbywać w czasie wakacji. Praca w jednej z nielicznych firm biotechnologicznych w Polsce, która wytwarza insulinę ludzką była dla mnie niesamowitą okazją do poszerzenia swojej wiedzy i nabycia nowych umiejętności.

Otwartość i kompetencje doświadczonych pracowników, którzy starali się przekazać mi jak najwięcej wiedzy są dla mnie wartością, którą ceniłam sobie najbardziej podczas pracy w Bioton.

Staż był dla mnie czymś zupełnie nowym, dlatego początki były dla mnie stresujące, jednak empatia i otwartość współpracowników sprawiły, że szybko uporałam się ze stresem, a pracę w Bioton wspominam z uśmiechem na twarzy.

Osoby zastanawiające się nad rozpoczęciem stażu w Bioton powinny być otwarte na nowe doświadczenia, a przede wszystkim nie powinny bać się zadawać pytań, jeśli czegoś nie wiedzą. Dzięki temu zyskają nowe umiejętności i poszerzą wiedzę zdobywaną do tej pory na studiach.

Anna Magdziak
Internal Process Control Laboratory
Dział MS&T

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ
TWÓJ START PRACY

Poznajmy się!

Na początku dopełnisz wszelkie formalności, zapoznasz się z wartościami firmy oraz procedurami

Niezbędna dawka wiedzy!

Będziesz uczestniczyć w szkoleniach takich jak: BHP, compliance oraz GMP

Zaczynamy!

Twój opiekun przedstawi Ci zespół, miejsce pracy i obowiązki oraz przeprowadzi szkolenia stanowiskowe

DO DZIEŁA - ZNAJDŹ SWÓJ STAŻ
I DOŁĄCZ DO ZESPOŁU BIOTON!

UWAGA! Informujemy, że proces aplikacji do nowej edycji programu stażowego BIOTON RISING EXPERTS nie został jeszcze otwarty. O dacie startu nowej edycji poinformujemy na naszej stronie.

  Aplikuj na staż:  DZIAŁ HR
  Bioton S.A.
  Macierzysz, ul. Poznańska 12
  05-850 Ożarów Mazowiecki
  tel.: +48 (22) 721 40 00
  fax: +48 (22) 721 13 33

  e-mail: jobs@bioton.com