1. Na jakim stanowisku pracujesz w firmie Bioton?

Pracuję na stanowisku Specjalisty Zapewnienia Jakości.

2. Czym zajmujesz się w firmie Bioton?

Jestem w zespole odpowiedzialnym za jakościowe wsparcie obszarów produkcyjnych. Do moich obowiązków należy realizacja wymogów zapewnienia jakości – między innymi w zakresie koordynowania procesów odchyleń i postępowań wyjaśniających, koordynowanie działań związanych z wdrażaniem zmian. Większość moich działań opiera się na ścisłej współpracy z innymi działami, mającej na celu utrzymanie i ciągłe doskonalenie procesów jakościowych w obszarach.

3. Jak wyglądała Twoja droga do obecnego stanowiska?

Pierwsze zawodowe kroki stawiałam w laboratorium mikrobiologicznym w firmie z branży FMCG. Praca polegająca na mikrobiologicznej kontroli jakości produktu oraz środowiska produkcyjnego pozwoliła zapoznać się z systemem pracy opartej na konkretnych wytycznych, procedurach opartych na wymaganiach prawa/obowiązujących norm. Po półtorarocznej przygodzie w branży spożywczej związałam się, również w obszarze mikrobiologii, z przemysłem chemii gospodarczej, a następnie kosmetycznym. Doświadczenia z okresu prac w branży FMCG  nauczyły mnie, jak istotne jest utrzymywanie odpowiednich standardów w każdej wykonywanej czynności w obszarach produkcyjnych, magazynowych oraz jakościowych. To dzięki tym doświadczeniom utwierdziło się moje przekonanie, że na jakość wytwarzanego produktu wpływ mają wszyscy pracownicy.

Od 2017 roku jestem pracownikiem BIOTON. Zmiana pracy była dla mnie kolejnym wyzwaniem wiążącym się zarówno ze zmianą branży (było to moje pierwsze zetknięcie z przemysłem farmaceutycznym), jak również ze zmianą znanych mi dotychczas obowiązków – odejście od typowej mikrobiologii w kierunku kontroli jakości.  Dzięki temu miałam okazję poznać obszary i procesy produkcyjne, zasady dopuszczania materiałów do produkcji czy tworzenie dokumentacji jakościowej w zakresie kontroli jakości.

W chwili obecnej pracuję na stanowisku Specjalisty Zapewnienia Jakości w obszarze Operacyjnego Zapewnienia Jakości. Możliwość współpracy z różnymi działami stawia przed sobą wiele wyzwań, pozwalając jednocześnie na poznanie wielu procesów (m.in. produkcyjnych, magazynowych, kontroli jakości). Od roku stawiam również (przy ogromnym wsparciu doświadczonych w tym zakresie osób) pierwsze kroki jako Osoba Wykwalifikowana, odpowiedzialna za zwolnienie leku do obrotu.

4. Z czego, w ramach swojej pracy, jesteś najbardziej dumny?

Największy powód do dumy daje mi fakt, że swoją pracą dokładam cegiełkę do realnej pomocy tysiącom ludzi chorych na cukrzycę.

5. Co Cię inspiruje w pracy?

Największą inspiracją są ludzie z którymi mam zaszczyt pracować – są to wspaniali specjaliści chętnie dzielący się swoją wiedzą i doświadczeniem. W firmie jest mnóstwo pasjonatów i osób zaangażowanych w to co robią, a przebywanie z takimi osobami daje olbrzymią motywację do działania.

6. Jakiej wskazówki udzieliłabyś osobom, które rozpoczynają swoją ścieżkę zawodową?

Nie bój się zaryzykować, zrobić czegoś nowego. Wyjdź ze swojej strefy komfortu i nie zamykaj się na nowe możliwości – coś, co w tej chwili wydaje się nieosiągalne, za chwilę może być codziennością. Pytaj i nie bój się pokazać, że czegoś nie wiesz. Każde doświadczenie, nawet to mało przyjemne wnosi wiele do naszego życia, więc warto z tych doświadczeń korzystać.