1. Na jakim stanowisku pracujesz w firmie Bioton?

Jestem Koordynatorem Działu Rejestracji.

2. Czym zajmujesz się w firmie Bioton?

Razem z zespołem zajmujemy się prowadzeniem procesów rejestracyjnych produktów leczniczych w procedurach narodowych na całym świecie oraz w procedurach europejskich. Przygotowujemy dokumentację rejestracyjną zgodnie z wymogami Prawa Farmaceutycznego w zakresie modułu 1, 2 oraz 3. Prowadzimy także procesy regulacyjnie dla wyrobów medycznych, kosmetyków, suplementów diety oraz żywności specjalnego przeznaczenia medycznego. Opracowujemy strategię rejestracyjną dla nowych produktów leczniczych, weryfikujemy teksty ulotek i oznakowania opakowań. Monitorujemy zmiany w wymaganiach prawnych dla produktów leczniczych oraz wyrobów medycznych oraz zapewniamy skuteczne ich wdrożenie. Współpracujemy z międzynarodowymi urzędami, jednostkami notyfikowanymi, klientami oraz partnerami w zakresie rejestracji.

3. Jak wyglądała Twoja droga do obecnego stanowiska?

Swoją ścieżkę zawodową rozpoczęłam od pracy w Instytucie naukowo-badawczym, gdzie zajmowałam się badaniem antybiotykoodporności drobnoustrojów. Następnie związałam się z branżą farmaceutyczną, zaczynając od pracy w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, poprzez pracę w międzynarodowych firmach farmaceutycznych. Do Biotonu dołączyłam stosunkowo niedawno, niedługo minie 10 miesięcy. Przez pierwsze 7 miesięcy pracowałam na stanowisku Starszego Specjalisty ds. Rejestracji Leków, następnie awansowałam na stanowisko Koordynatora Działu Rejestracji.

4. Z czego, w ramach swojej pracy, jesteś najbardziej dumna?

Najbardziej dumna jestem z ludzi, z którymi mam przyjemność pracować, z tego, że potrafią radzić sobie w trudnych momentach, nie poddają się i zawsze konsekwentnie dążą do celu. Oni są moimi skrzydłami, napędzają mnie do działania. Dumna jestem też z faktu, że swoją pracą przyczyniam się do poprawy jakości życia pacjentów z cukrzycą.

5. Co Cię inspiruje w pracy?

Inspirują mnie nowe wyzwania oraz efekty i rezultaty pracy naszego zespołu.
Ale przede wszystkim inspirują mnie ludzie z którymi na co dzień pracuję, ich pozytywne nastawienie do życia, kreatywność i wiedza dają mi codzienną dawkę motywacji.

6. Jakiej wskazówki udzieliłabyś osobom, które rozpoczynają swoją ścieżkę zawodową?

Patrz przed siebie, działaj i nie rozpamiętuj porażek. Energię, którą wkładasz w rozmyślanie nad niepowodzeniami, lepiej włożyć w nowy pomysł i jego realizację.