1. Na jakim stanowisku pracujesz w firmie BIOTON?

Obecnie pracuję na stanowisku Koordynatora Kontroli Jakości.

2. Czym zajmujesz się w firmie BIOTON?

Moja praca w obszarze kontroli jakości głównie polega na:

  • rejestracji wszystkich prób do analiz
  • zapewnieniu oraz rejestracji wszelkich odczynników, wzorców i materiałów
  • nadzorze nad higieną podczas prac
  • dystrybucji i archiwizacji dokumentacji
  • nadzorze nad wszystkimi archiwami (produktu gotowego, surowców i materiałów wyjściowych, materiałów opakowaniowych i bezpośrednich)
  • nadzorze przy rozchodzie wszystkich odczynników, wzorców, środków czystości i innych niezbędnych materiałów
  • nadzorze nad badaniami stabilności produktów gotowych
  • zgłaszaniu wszelkich usterek – oczywiście jeśli tylko jestem w stanie usunąć je samodzielnie, robię to 🙂

3. Jak wyglądała Twoja droga do obecnego stanowiska?

Pracę w naszej firmie zaczęłam w 2002 roku. Wcześniej odbywałam szkolne praktyki z zakresu kontroli jakości w Zakładzie w Duchnicach. Moja przygoda z tym obszarem zaczęła się od stanowiska Inspektor KJ w ZFG. Pracowałam tam do 2019 roku i doszłam do stanowiska Specjalisty KJ. Wówczas zostałam przesunięta do Zespołu przygotowawczego w KJ i otrzymałam funkcje Koordynatora Zespołu Przygotowawczego, w którym to zespole pracuję do dziś. W 2022 roku moje stanowisko zmieniło się na Starszego Specjalistę KJ z funkcją Koordynatora Zespołu Przygotowawczego, a w 2023 otrzymałam awans na stanowisko Koordynatora KJ.

4. Z czego, w ramach swojej pracy, jesteś najbardziej dumna?

Jestem bardzo dumna z tego, że cały mój zespół był stworzony od początku przeze mnie – oczywiście z pomocą moich współpracowników, ale nigdy wcześniej nie było takiego zespołu w KJ. Początki nie były łatwe; wiadomo, człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach i doświadczeniach.

5. Co Cię inspiruje w pracy?

Największą inspirację i motywację w pracy dają mi ludzie. To, że mogę im pomóc rozwiązywać różnego rodzaju problemy i zakończyć je sukcesem.

6. Jak lubisz spędzać czas po pracy? Czy masz jakąś pasję?

Na dzień dzisiejszy po pracy mam drugi etat „mama kierowca” i jak już wrócę szczęśliwie do domu oraz uporam się z codziennymi obowiązkami, to moją najprzyjemniejszą chwilą jest usiąść i obejrzeć jakiś fajny program lub film. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie sezonu rowerowego, żeby przyjechać do pracy rowerem i połączyć przyjemne z pożytecznym. Nie mogę też pominąć tematu mojej miłości do zwierząt i pomagania im. Moja gromadka ciągle się powiększa. Na dzień dzisiejszy mam 4 koty: Tosię, Korę, Marka i Filemona; 2 psy: Sabę i Benia – oraz 8 kur.

7. Jaka książka, film, podcast – lub inny rodzaj treści – zrobił na Tobie ostatnio wrażenie?

Ostatnio przeglądając coś w Sieci, natknęłam się na filmiki z uboju zwierząt hodowlanych, które kompletnie mną wstrząsnęły. Myślę, że świat powinien poważnie rozważyć zmniejszenie ilości spożywanego mięsa przez ludzi. Z przyjemniejszych rzeczy: byłam niedawno w kinie na Akademii Pana Kleksa i byłam pod wrażeniem tego filmu i jego rozmachu. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, chociaż poprzednie wersje zdecydowanie bardziej mi się podobały – pewnie dlatego, że kojarzą mi się z dzieciństwem.

8. Czy masz jakieś motto lub zasadę, którą kierujesz się w życiu?

Można powiedzieć, że moją zasadą w pracy jest takie postępowanie, żebym mogła sobie codziennie rano spojrzeć w twarz i starać się działać w taki sposób, żeby nie krzywdzić innych. Nie zawsze jest to łatwe, bo zranić drugiego człowieka możemy czasami zupełnie niechcący. Oprócz tego zdecydowanie nie lubię zostawiać pracy na tzw. „jutro”. Ten kto mnie zna, to wie, że co mam zrobić jutro, zrobię dzisiaj 🙂

9. Jakiej wskazówki udzieliłabyś osobom, które rozpoczynają swoją ścieżkę zawodową?

Myślę, że uczciwą pracą i zaangażowaniem można naprawdę wiele osiągnąć.