Światowy Dzień Cukrzycy to święto, które już od ponad 100 lat obchodzone jest 14 listopada. W tym roku upłynęło pod hasłem “Edukacja chroni nasze jutro”, które podkreśla potrzebę ulepszenia dostępu do edukacji w zakresie cukrzycy zarówno dla osób zmagających się z tą chorobą, ich najbliższych, jak i pracowników służby zdrowia.

Wiedząc, jak ważne są działania profilaktyczne i edukacja na rzecz zdrowia, w BIOTON postanowiliśmy uczcić Światowy Dzień Cukrzycy poprzez uczestnictwo w zorganizowanych w biurze wykładach i warsztatach edukacyjnych prowadzonych m.in. przez specjalistów z zakresu dietetyki, fizjoterapii i psychologii. Podczas prelekcji pracownicy BIOTON mogli dowiedzieć się, dlaczego aktywność fizyczna jest ważna w zachowaniu zdrowego stylu życia, jak dbać o balans psychiczny oraz jak cukier wpływa na zdrowie człowieka. Podczas wykładu z Regionalną Koordynatorką ds. Informacji Naukowej Agatą Dousą-Szewczyk mieli też okazję dowiedzieć się więcej o działaniach BIOTON podejmowanych w trosce o pacjenta chorego na cukrzycę.
Aktywność fizyczna jest nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia, dlatego oprócz udziału w serii wykładów, pracownicy mieli także możliwość skorzystania z zajęć pilatesu, stretchingu i jogi, a także popracować nad swoją kondycją przy stoisku z rowerem wytwarzającym koktajle i rozluźnić mięśnie w czasie masażu fizjoterapeutycznego. Nie mogło też zabraknąć stanowiska, przy którym można było zmierzyć poziom glukozy we krwi.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z obchodów tegorocznego Światowego Dnia Cukrzycy w BIOTON.