W BIOTON szczególną wagę przykładamy do edukacji ukierunkowanej na profilaktykę i leczenie cukrzycy. Dbamy również o sukcesywne zwiększanie świadomości społecznej, czym dokładnie jest cukrzyca i z jakimi problemami borykają się na co dzień osoby, które na nią chorują. Dlatego właśnie 14 listopada zajmuje wyjątkowe miejsce w naszym kalendarzu – to tego bowiem dnia obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy.
Jak co roku, z tej okazji, zaplanowaliśmy dla naszych pracowników szereg aktywności, dzięki którym mogą oni pogłębić swoją wiedzę na temat cukrzycy oraz zadbać o własne zdrowie. Wystartowaliśmy webinarem pt. “Edukacja chroni nasze jutro”, podczas którego swoją wiedzą podzieliły się Agnieszka Idzikowska (Konsultant Naukowo Medyczny) oraz Jagoda Dudek (Product Manager). Prowadzące przybliżyły uczestnikom zjawisko cukrzycy, zwracając uwagę na czynniki ryzyka oraz powikłania. Omówiły także dobre i szkodliwe nawyki żywieniowe, zwróciły uwagę na rolę stresu przy cukrzycy oraz podkreśliły, że jednym z najkorzystniejszych czynników zapobiegającym rozwojowi tej choroby jest aktywność fizyczna.
W kolejnych dniach nasi pracownicy mieli okazję:

  1. wziąć udział w kolejnym webinarze – “Możliwości terapeutyczne leczenia cukrzycy typu 2 – znaczenie firmy Bioton” (17 listopada 2023)
  2. skorzystać z przesiewowego badania wzroku (22 listopada)
  3. uczestniczyć w całodziennym wydarzeniu Active Day i wziąć udział w licznych aktywnościach w ramach Strefy Pomiarów, Strefy Ruchu, Strefy Relaksu oraz Strefy “Fun” (28 listopada)

Jesteśmy pewni, że inicjatywy te pomogą zadbać o zdrowie pracowników BIOTON i przełożą się na dalsze szerzenie wiedzy o profilaktyce cukrzycy w ich rodzinach.