Wydarzenia, które mają miejsce w ostatnich dniach na Ukrainie, są wstrząsające.

Dramat rozgrywa się tuż za naszą granicą, dotykając każdego z nas.

Przerażające obrazy przyćmiewa jednak widok zmobilizowanych ludzi, którzy bezinteresownie chcą pomóc tym, którzy muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości.
Zarząd firmy Bioton zareagował na kryzys, tworząc Zespół ds. Ciągłości Działania, który spotyka się codziennie, aby zapewnić skuteczną ochronę firmy oraz wsparcie dla pracowników i pacjentów.

Pracownicy Biotonu odważnie zaangażowali się w niesienie pomocy. Jesteśmy z nich niezwykle dumni – ich postawa zasługuje na wielkie uznanie. Wielu z nas zostało wolontariuszami, przyjęło potrzebujące rodziny do swoich domów lub przekazało przedmioty potrzebne ukraińskim kobietom i mężczyznom. Aby wesprzeć ten wspaniały, serdeczny gest, Zarząd podjął decyzję o wsparciu pracowników zaangażowanych w pomoc osobom dotkniętym wojną poprzez przyznanie im dodatkowego dnia wolnego na wolontariat. Chcielibyśmy podziękować wszystkim pracownikom za szybką reakcję i wsparcie naszych działań.

Jako firma odpowiedzialna za produkcję leków ratujących życie, na pierwszym miejscu stawiamy potrzeby naszych pacjentów. Nieustannie pracujemy nad tym, w jaki sposób możemy wspierać pacjentów zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie. W związku z trwającą wojną, Zarząd Biotonu podjął decyzję o przekazaniu Ministerstwu Zdrowia Ukrainy: 15 000 wkładów insulinowych, 7 500 fiolek insulinowych oraz 500 penów do wstrzykiwaczy, za pośrednictwem Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Wydarzenia, z którymi mamy do czynienia w ostatnich dniach, jednoczą nas jako naród. Naród, który okazuje ważne gesty solidarności z naszymi sąsiadami dotkniętymi wyniszczającą wojną.

Troszczmy się o siebie nawzajem, nadal okazujmy życzliwość najbardziej potrzebującym i doceniajmy naszą wolność.