Prezes BIOTON wśród prelegentów Kongresu Impact

Gdzie spotykają się najwięksi światowi liderzy w dziedzinie innowacji?

Już po raz w czwarty w Krakowie odbył się największy międzynarodowy kongres w Europie Środkowo-Wschodniej – Impact’19. Jednym z prelegentów tego prestiżowego wydarzenia był Robert Neymann, prezes BIOTON S.A.

Referenci poruszają najważniejsze kwestie z wielu zróżnicowanych obszarów tematycznych, takich jak cyfrowe zdrowie, sektor kosmiczny, AI, mobility czy przemysł 4.0. Wydarzenie to ma realny wpływ na podejmowane w najbliższym czasie decyzje wielu przedsiębiorstw i polityków oraz propagowanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań biznesowych.

Tematem rozmowy Roberta Neymanna z Andrzejem Dybczyńskim było wzmocnienie biomedycznych innowacji w Polsce. Według prezesa BIOTON S.A., aby osiągnąć skalę działań globalnych potrzeba funduszy i konsekwentnej współpracy pomiędzy firmami, instytutami badawczymi oraz instytucjami rządowymi.

„Jakiego rodzaju ludzi potrzebujemy tutaj, aby móc napędzać ten wzrost i współpracę? Dochodzimy do punktu, który nie jest tak drogi, jak odkrycie nowej cząsteczki lub globalna rejestracja nowego leku, co jest ogromnym kosztem. Mówimy tutaj o tworzeniu środowiska, w którym ludzie mogliby zamieszkać, pracować i myślę, że Polska mogłaby w tym temacie wiele zaoferować. Kiedy rozmawiam z ludźmi z Europy Zachodniej, na przykład w wieku 35 – 40 lat, bardzo dużo osób jest chętnych do przeprowadzki. Jest więc coś, co oferujemy w Polsce, co może być atrakcyjne, co może być jednym z etapów naturalnego wzrostu i naturalnej ekspansji”, mówi Robert Neymann.

Wśród grona stałych uczestników konferencji można wymienić premierów, ministrów oraz kluczowych polityków, szefów największych rządowych agencji, liderów z regionu CEE czy przedstawicieli czołowych światowych firm i organizacji.

Kolejna edycja odbędzie się w czerwcu 2020 roku.