Już od 20 lat insulina BIOTON zapewnia skuteczne leczenie pacjentów chorych na cukrzycę  na całym świecie. Miło nam poinformować, że rozszerzyliśmy rejestracje o kolejne kraje.  

Insulina trafia na rynki w Europie, Ameryce Łacińskiej, Azji i Afryce. W 2019 i 2020r. do nowych państw, w których dostępne są insuliny produkowane przez naszą firmę dołączyły Malta, Jemen oraz Nigeria. Od tego czasu poszerzyliśmy nasze możliwości eksportowe o:, Egipt, Hong Kong oraz Tunezję.  

Nie spoczywamy na laurach. Nasza insulina jest w trakcie rejestracji w Maroku, Kenii, Brazylii, , Brunei i na Dominikanie.  

Jak mówi Jeremy Launders, Prezes Zarządu BIOTON S.A.:  

„Nasze produkty są zarejestrowane w prawie 30 krajach na czterech kontynentach. W Europie jesteśmy w Polsce, ale też na Malcie, w Bośni i Hercegowinie, na Ukrainie czy na Białorusi. Jesteśmy także w Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Dodatkowo współpracujemy również z publicznymi globalnymi organizacjami zajmującymi się ochroną zdrowia. Kiedy taka organizacja zgłasza, że w jakimś kraju brakuje insuliny, jesteśmy gotowi, by pomóc w dostawach. 

Chcemy się skupić na rozwoju na obecnych rynkach i wzmocnić naszą obecność w Ameryce Łacińskiej. Jesteśmy w trakcie procedury rejestracyjnej w Brazylii, rozpoczynamy proces rejestracyjny w Meksyku. To kraje o dużej liczbie ludności, więc zapotrzebowanie na insulinę jest tam spore”. 

Odpowiadając na zróżnicowane potrzeby partnerów, dostarczamy formy gotowe insulin lub substancję aktywną. Nieustannie pracujemy nad zwiększaniem dostępności naszych insulin w kolejnych krajach.