1 . Na jakim stanowisku pracujesz w firmie Bioton?

Pracuję na stanowisku Przedstawiciela Medycznego.

2. Czym zajmujesz się w firmie Bioton?

Zajmuję się promocją leków, szkoleniami personelu medycznego i reprezentuję firmę BIOTON na wyznaczonym mi obszarze.

3. Jak wyglądała Twoja droga do obecnego stanowiska?

Moja ścieżka kariery jest dość nietypowa. Jestem z pochodzenia Polką, ale urodziłam się na Białorusi. Studiowałam z kolei w Rosji, najpierw w Petersburgu, a potem w Moskwie. W Moskwie rozpoczęłam też swoją ścieżkę zawodową pracując dla koncernów farmaceutycznych. Po kilku latach w nieco nieoczekiwany sposób trafiłam do Polski. Wtedy zobaczyłam ofertę pracy firmy BIOTON w Internecie i zaproponowałam swoją kandydaturę. Przeszłam przez proces rekrutacyjny i otrzymałam ofertę pracy.

4. Z czego, w ramach swojej pracy, jesteś najbardziej dumny?

Jestem dumna, że podjęłam pracę w nowym kraju i w krótkim czasie nawiązałam już wiele pozytywnych relacji z klientami.

5. Co Cię inspiruje w pracy?

Mam satysfakcję, że moje doświadczenia z pracy w innym kraju mogę wykorzystać w Polsce. Porównuję, jak te same zadania są wypełniane w różnych uwarunkowaniach ekonomicznych i kulturowych. Inspirują mnie też moi koledzy z Moskwy, którzy dopytują się, jak wygląda praca w Polsce.

6. i jakie są podobieństwa, a jakie różnice?

Przede wszystkich w firmie BIOTON zwróciłam uwagę na dużą ilość szkoleń i szeroki dostęp do wiedzy merytorycznej. Poza tym – jasno sprecyzowany zakres obowiązków i oczekiwań wobec pracownika. W Rosji z jednej strony oczywiście pracuje się wg określonej strategii, ale jest też bardzo duża przestrzeń na tzw. „ułańską fantazję” i improwizację. Różnica jest też w dostępności do narzędzi pracy, na korzyść Polski.

7. Jakiej wskazówki udzieliłbyś osobom, które rozpoczynają swoją ścieżkę zawodową?

Najważniejsze są podstawy. Aby ich się nauczyć trzeba trafić do właściwej organizacji, która inwestuje w pracowników. Dopiero mając silne podstawy można się rozwijać i budować swoje kompetencje.

8. Co najbardziej cenisz w firmie BIOTON?

BIOTON jest marką samą w sobie i ma ugruntowaną pozycję na rynku. Jest firmą innowacyjną inwestującą w badania i rozwój. Podoba mi się też, że w Biotonie można liczyć na współpracowników, że decyzje są podejmowane szybko, a problemy rozwiązywane na bieżąco.

9. Jakie są, wg Ciebie, najbardziej pożądane cechy pracownika na Twoim stanowisku?

Otwartość na ludzi, umiejętność nawiązywania pozytywnych relacji, a w przypadkach trudniejszych „umiejętność wchodzenia oknem, gdy wyganiają Cię przez drzwi”.