Chcemy szerzyć profilaktykę cukrzycy wśród całego społeczeństwa, a to oczywiście także oznacza pracowników firmy BIOTON. Jak wiadomo, jednym ze sposobów zapobiegania cukrzycy jest regularny ruch. Dlatego w ramach obchodów Światowego Dnia Cukrzycy, przypadającego 14 listopada, zaprosiliśmy naszych pracowników do sportowej grywalizacji RUSZAJ SIĘ Z BIOTON.

Pracownicy BIOTON walczyli podzieleni na zespoły. W BIOTON zatrudnionych jest 400 pracowników, z których 142 dołączyło do gry, by rywalizować w 12 zespołach.

Wyzwanie trwało przez cały listopad i polegało na aktywnym spędzaniu czasu: chodzeniu, bieganiu, jeżdżeniu na rowerze lub uprawianiu innych sportów. Wszystkie pokonane kilometry zapisywały się w aplikacji, a punkty zebrane za przebyty dystans zmieniały się w środki finansowe. Rywalizując, pracownicy nie tylko ścigali się między sobą, ale zbierali też pieniądze na cel charytatywny – wsparcie Szlachetnej Paczki.

Jak poszło naszym pracownikom? Wszystkie zespoły zarejestrowały łącznie ponad 8 tys. aktywności, w tym pokonanych ponad 15 tys. km biegu oraz ponad 12 tys. km jazdy na rowerze. Każdy uczestnik wyzwania otrzymał od BIOTON prezent – butelkę termiczną.

A kto wygrał? Najwięcej kilometrów pokonała drużyna pączki & przyjaciele ZFG! Jeszcze raz gratulujemy! Członkowie zespołu otrzymali w nagrodę karty przedpłacone.

Środki finansowe zebrane podczas rywalizacji zostały przekazane na wsparcie potrzebującej rodziny.

Cieszymy się, że tylu pracowników dołączyło do wyzwania i świetnie się podczas niego bawiło! Mamy nadzieję, że wspólne uprawianie sportu nie zakończy się wraz listopadem. W BIOTON zachęcamy do dalszych aktywności sportowych oraz wspólnego dbania o nasze zdrowie, a także środowisko (np. przychodząc do pracy na piechotę), także po zakończeniu wyzwania.