Firma BIOTON od zawsze dokłada wszelkich starań, by nie tylko oferowane leki, lecz także oferowany przez nią sprzęt potrzebny do prawidłowego, bezpiecznego i wygodnego podania leku spełniał najwyższe standardy jakości. Wśród wielu lekarzy, lecz także pacjentów i ich opiekunów może rodzić się pytanie: czy w dzisiejszych czasach, kiedy dostęp do nowych technologii jest coraz większy, odpowiednio dostosowany do pacjenta wstrzykiwacz rzeczywiście jest tak ważnym aspektem decydującym o powodzeniu terapii?

Odpowiedź na to oraz wiele innych, równie ważnych pytań można było usłyszeć od wysokiej klasy specjalistów na międzynarodowym webinarze, pt.: “The Right Pen To The Right Patient” zorganizowanym przez firmę BIOTON i Scigen w dn. 23-24 października 2020 r. Na czele wydarzenia stał prof. Chaicharn Deerochanawong – prezes Towarzystwa Endokrynologicznego Tajlandii.

Podczas webinaru prof. Tomasz Klupa zauważył, że istnieje wiele przyczyn braku skuteczności terapii insuliną. Można wśród nich wyróżnić m.in. siłę wstrzyknięcia insuliny, miejsce podania, czas podania oraz częstość zmiany igły. Według badańi, znaczna część pacjentów popełnia błędy podczas podawania insuliny. Unikanie tych błędów może wpływać na znaczną poprawą wyników klinicznych leczenia cukrzycy. Profesor wskazał, że urządzeniem z wyboru dla większości chorych na cukrzycę typu 2 wymagających leczenia insuliną jest pen. Właściwa technika podawania insuliny i dobór urządzenia mogą mieć kolosalne znaczenie, Edukacja oraz odpowiedni dobór wstrzykiwacza ma więc olbrzymi wpływ na powodzenie terapii.

Prof. Wojciech Młynarski w czasie swojej prelekcji zwrócił uwagę na fakt, że aktualnie na rynku dostępnych jest wiele różnych typów wstrzykiwaczy. Charakteryzują się one m. in. większą dyskrecją wyglądu, dokładnością i wytrzymałością.

To, co wyróżnia GensuPen®2 firmy BIOTON spośród innych urządzeń, to właśnie ergonomia i dyskrecja wyglądu, dokładność podawanej dawki, odpowiednia i stała siła podania insuliny, a także sygnalizacja wstrzykniętej dawki. Zadowolenie pacjentów oraz skuteczność leczenia insuliną za pomocą wstrzykiwacza GensuPen®2 zostało potwierdzone przedstawionym badaniem obserwacyjnym EGIDA II Studyii oraz GensuPen Improve.


i https://link.springer.com/article/10.1007/s13300-020-00913-y
ii https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2214623719301450