Jaka jest przyszłość leczenia otyłości, jakie są nowe rozwiązania w terapii cukrzycy, jak uniknąć hipoglikemii u chorych leczonych insuliną – na te i wiele innych kwestii związanych z diabetologią rozmawiali specjaliści podczas XIV Konferencji Nowości w Cukrzycy, która odbyła się 11 stycznia w Warszawie. Jednym z jej sponsorów była firma Bioton.

Starannie opracowany program merytoryczny zawierał wszystkie najważniejsze i najbardziej aktualne kwestie związane z terapią cukrzycy oraz chorób towarzyszących. Podczas konferencji poruszane były m.in. tematy takie jak: niewydolność serca w cukrzycy, nowoczesna insulinoterapia, leczenie niedokrwistości u chorych z cukrzycową chorobą nerek oraz wyzwania w leczeniu raka i cukrzycy.

Ponad 1 000 medycznych profesjonalistów aktywnie zaangażowanych w diabetologię miało okazję porozmawiać o najważniejszych w tym obszarze tematach oraz wymienić się doświadczeniami, a także udoskonalić umiejętności zawodowe.

Wśród prelegentów znalazł prof. Edward Franek, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii CSK MSWiA w Warszawie, który przedstawił problem hipoglikemii.

Głównym przesłaniem było zwrócenie uwagi na dużą liczbę i różnorodność czynników, jakie mogą wpływać na zwiększone ryzyko hipoglikemii. W zapobieganiu niedocukrzeniom ważne jest uwzględnienie nie tylko wybranych, ale wszystkich tych czynników.

Profesor zwrócił uwagę, jak ważna dla uniknięcia epizodów hipoglikemii jest edukacja pacjenta, a także  dopasowanie rodzaju insuliny i algorytmu leczenia do  konkretnej osoby, jej upodobań związanych z  dietą, regularnością odżywiania się oraz preferencją danych składników posiłków.

Cieszymy się, że mieliśmy okazję uczestniczyć w wydarzeniu, które poruszyło tak wiele istotnych w obecnych czasach tematów.

Dziękujemy za ciekawe rozmowy i liczne wizyty naszego stoiska wystawienniczego.