Patrząc na dynamiczny rozwój medycyny czujemy ogromną dumę i satysfakcję, że jesteśmy cząstką tego świata. W Bioton, na pierwszym miejscu zawsze stawiamy pacjentów i ich dobro, a nasze działania kierunkujemy tak, aby pomagać i poprawiać komfort życia chorych i ich bliskich.

Zgodnie z najnowszymi danymi opublikowanymi przez Międzynarodową Federację Cukrzycy (IDF Atlas 2021) co 10 dorosły na świecie ma cukrzycę, liczba chorych stale wzrasta w zastraszającym tempie. Według prognozy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) do 2030 roku cukrzyca będzie siódmą z najczęstszych przyczyn zgonów na świecie. Nie pozostajemy obojętni wobec codziennych wyzwań, jakie stoją przed chorymi na cukrzycę!

Z myślą o tym wprowadzamy nasze nowe rozwiązanie – urządzenie do pomiaru stężenia glukozy (cukru) we krwi – glukometr Gensucare®v, którego okazję do zaprezentowania mieliśmy podczas spotkania, które odbyło się 13 kwietnia br. Uczestnicy mieli okazję poznać cechy wyróżniające Gensucare®v, a są to:

– komunikacja głosowa ułatwiająca pomiar

– uzyskanie dokładnego wyniku pomiaru już po 5 sekundach

– pamięć ostatnich 5000 testów z godziną i datą pomiaru

– blisko 9 centymetrowy czytelny i wyraźny ekran

– alarm przypominający o zrobieniu pomiaru

– statystyki pomiarów (wyniki z 7, 14 i 30 dni)

– zasilanie przez dwie łatwo dostępne baterie AAA

– tylko 0,5 µ krwi potrzebne do pomiaru

Tworząc nowe rozwiązania zawsze zadajemy sobie pytanie, czego oczekują jego użytkownicy, pacjenci i ich rodziny, a także sugerujemy się opiniami specjalistów – lekarzy, pielęgniarek. W przypadku urządzenia jakim jest glukometr jest to szczególnie istotne biorąc pod uwagę, jak często chorzy na cukrzycę z niego korzystają, wykonując nawet kilka razy dziennie pomiar glikemii.

Glukometr Gensucare®v idealnie sprawdzi się dla osób, które szczególną uwagę zwracają na wielkość urządzenia, małą ilość krwi potrzebną do wykonania pomiaru oraz dokładność pomiaru, dużą pamięć i wygodne zasilanie.

Dzięki innowacyjnym funkcjom, jakie posiada Gensucare®v, monitorowanie poziomu stężenia glukozy we krwi staje się jeszcze prostsze i szybsze. Komunikacja głosowa w znaczący sposób ułatwia pomiar, którego dokładny wynik uzyskujemy już po 5 sekundach. Duża pamięć pozwala analizować historię pomiarów i jest cenną informacją dla lekarza, a co za tym idzie podejmowanych przez niego decyzji terapeutycznych. Statystyki pomiarów mogą być prowadzone w zakresie 7, 14 i 30 dni. Osoby starsze i z zaburzeniami widzenia mogą liczyć na dobrą czytelność, dzięki wyraźnemu ekranowi o powiększonym rozmiarze i komunikacji głosowej. W zależności od częstości wykonywanych pomiarów, pacjent może wprowadzić alarmy przypominjące o pomiarze, co może się przyczynić do przestrzegania rekomendacji, co do samokontroli. Do wykonania badania potrzebna jest jedynie niewielka ilość krwi, co jest niezwykle ważne dla pacjentów codziennie nakłuwających opuszki palców. Urządzenie nie wymaga ładowania, wystarczą zwykłe baterie AAA, które są łatwo dostępne dla użytkownika, dając pewność, że zawsze można będzie wykonać pomiar.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom launch’u za obecność i duże zainteresowanie nowym rozwiązaniem. Mamy nadzieję, że kolejne realizowane projekty również spotkają się z tak dużym entuzjazmem, a nasza praca przyczyni się do ułatwienia w życiu wielu pacjentów.

Na potrzeby reagujemy działaniem!