Bioton prezentuje GensuPen2 na konferencji w San Francisco

American Diabetes Association (ADA) jest organizatorem największego naukowego spotkania na temat cukrzycy na świecie. W tym roku w Moscone Center w San Francisco w Kalifornii odbyła się już 79 edycja tego wydarzenia, w którym wzięło udział 15 tys. uczestników ze 115 krajów, w tym przedstawiciele BIOTON S.A.

Podczas trwającego pięć dni wydarzenia uczestnicy mieli okazję wziąć udział w ponad 180 sesjach naukowych i poznać wyniki ponad 2 000 oryginalnych prezentacji badawczych. Dla naukowców i pracowników służby zdrowia jest to wyjątkowa okazja do podzielenia się swoimi autorskimi pomysłami i skonfrontowanie ich ze specjalistami z całego świata oraz do zaprezentowania najnowszych wyników badań dotyczących cukrzycy oraz jej leczenia.

Dr Monika Żurawska-Kiś z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przedstawiła na konferencji pracę z programu badawczego GensuPen 2: “Assessment of Effectiveness and Satisfaction of Use of the Automatic Injection System GensuPen 2”.

Celem badania była ocena skuteczności i satysfakcji ze stosowania automatycznego systemu iniekcyjnego GensuPen 2. Jest to odpowiedź na potrzeby pacjentów, u których leczenie cukrzycy w dużej mierze zależy od wygody urządzeń terapeutycznych oraz zadowolenia ze stosowanej terapii.

Wyniki pokazują, że korzystanie z GensuPen2 poprawia kontrolę metaboliczną i jakość życia pacjentów, zwiększa satysfakcję z leczenia, a także pozwala na zmniejszenie odczuwalnego bólu podczas iniekcji.

Udział w konferencji był doskonałą okazją dla reprezentantów BIOTON S.A. do omówienia najnowszych trendów i rozwiązań w dziedzinie diabetologii oraz nawiązania nowych relacji ze specjalistami z całego świata.