1 . Na jakim stanowisku pracujesz w firmie Bioton?

Pracuję na stanowisku Młodszego Technologa.

2. Czym zajmujesz się w firmie Bioton?

W firmie Bioton zajmuję się realizacją oraz nadzorem nad procesem wytwarzania rekombinowanej insuliny ludzkiej i jej analogów. Do moich obowiązków należy również czuwanie nad poprawnością i aktualnością dokumentacji produkcyjnej.

3. Jak wyglądała Twoja droga do obecnego stanowiska?

Pracę w firmie Bioton rozpocząłem świeżo po obronie pracy magisterskiej na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Zostałem przyjęty na stanowisko Aparatowego, gdzie uczyłem się przebiegu procesu, obsługi, mycia oraz konserwacji urządzeń produkcyjnych. Poznałem w praktyce zasady GMP (Dobra Praktyka Wytwarzania – ang. Good Manufacturing Practice) oraz przekonałem się jak istotna jest dbałość o każdy etap procesu w odniesieniu do jakości produktu końcowego. Obecnie pracuję na stanowisku Młodszego Technologa, co wymaga ode mnie jeszcze większego zaangażowania, ale także pogłębionej analizy procesów produkcyjnych.

4. Jaka jest najważniejsza rzecz, której się nauczyłeś pracując w firmie Bioton?

Najistotniejszą nauką jaką wyniosłem z dotychczasowej pracy jest to, że to praca zespołowa jest kluczem do sukcesu. Wierzę, że zaangażowanie każdego pracownika oraz wspólne dążenie do konkretnego celu może dać efekt synergii, który ma swoje przełożenie na osiągane wyniki.

5. Co Cię inspiruje w pracy?

W pracy inspiruje mnie przede wszystkim możliwość wdrażania w życie własnych pomysłów. Wprowadzenie ulepszeń w dobrze funkcjonującym procesie produkcyjnym nie jest łatwe, jednak jeśli już nam się uda, to przynosi ogrom satysfakcji, który potrafi napędzić nas do dalszej pracy.

6. Jakiej wskazówki udzieliłbyś osobom, które rozpoczynają swoją ścieżkę zawodową?

Z pewnością poleciłbym być pewnym siebie. Każdy powinien znać swoją wartość i próbować ją udowodnić na rynku pracy.
Na pewno nie należy też bać się pracy na różnych stanowiskach – wykonując niestandardowe zadania można nabrać dystansu, zobaczyć pewne kwestie w innym świetle. Dzięki takiemu podejściu stajemy się dużo bardziej wszechstronni, a rozwiązywanie problemów staje się łatwiejsze.