1. Na jakim stanowisku pracujesz w firmie Bioton?

Jestem Dyrektorem Komercyjnym.

2. Czym zajmujesz się w firmie Bioton?

W BIOTON odpowiadam za planowanie, rozwój i wdrożenie strategii marketingowej oraz sprzedażowej. Do moich obowiązków należy inicjowanie i podejmowanie decyzji zmierzających do maksymalizacji wyników sprzedaży. Zarządzam zespołem odpowiedzialnym za sprzedaż i marketing.

3. Jak wyglądała Twoja droga do obecnego stanowiska i z czego jesteś najbardziej dumny?

Mija właśnie mój czwarty miesiąc pracy w BIOTON. Jestem dumny, że mogę być częścią zespołu, który dzień po dniu realnie poprawia jakość życia pacjentów chorych na cukrzycę w Polsce i za granicą.
Od ponad 23 lat pracuję w międzynarodowych firmach w sektorze farmaceutycznym, gdzie przez ostatnie lata z sukcesem wdrażałem strategie marketingowe i komercyjne, w tym wdrożenia strategii route-to-market, utrzymując wysokie standardy etyczne.

Odkrywanie i rozwijanie potencjału ludzi poprzez zwiększenie efektywności indywidualnej i zespołowej oraz dynamizacja postawy “The Winning Attitude”, daje mi największą satysfakcję i jest źródłem mojej codziennej motywacji.

4. Co Cię inspiruje w pracy?

Historia “Wikinga o gołębim sercu” Sir Ernesta Shackletona była moją inspiracją na drodze do budowania mojego przywództwa i pomogła mi w trudnych sytuacjach znaleźć właściwą drogę w pracy z ludźmi.

Ponadto, przez ponad 20 lat byłem zawodnikiem klubu sportowego Polonii Bytom, gdzie uprawiałem piłkę wodną z sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej jako reprezentant Polski.

Moje doświadczenie w tej dyscyplinie, która wymaga bardzo wszechstronnego przygotowania fizycznego, psychicznego, pracy zespołowej oraz taktycznego myślenia, dało mi solidny fundament do rozwoju wielu kompetencji biznesowych i pomaga mi dzisiaj w codziennym budowaniu pozytywnego nastawienia.

5. Jakiej wskazówki udzieliłabyś osobom, które rozpoczynają swoją ścieżkę zawodową?

Rozwój kariery zawodowej to jak długa podróż do której trzeba się dobrze przygotować. Dobrze mieć wyznaczony cel podróży i plan, co należy zrobić, aby tam dotrzeć. Pośpiech jest niewskazany, a reszta to po prostu odpowiedni czas, miejsce, otwartość na zmianę oraz pozytywne nastawienie – “The Winning Attitude”. Cierpliwość, wytrwałość i ciężka praca tworzą niepokonaną kombinację sukcesu. Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko te, z których za szybko rezygnujemy.