Nicola Cadei

Przewodniczący rady nadzorczej

Profil zawodowy:

Ponad 25 lat zróżnicowanego doświadczenia zarządzania w przemyśle farmaceutycznym z rosnącym zakresem powierzonych obowiązków. Bogate doświadczenie w dziedzinie finansów, sprzedaży i marketingu, negocjacji umów i produkcji, wdrażaniu strategii, restrukturyzacji przedsiębiorstw i transakcjach. W trakcie swojej kariery zawodowej zdobył bogate doświadczenie i umiejętności w następującym zakresie:

Dogłębne zrozumienie włoskiego i międzynarodowego rynku farmaceutycznego.
Skuteczne zarządzanie rozwojem branży farmaceutycznej i działalnością produkcyjną z ciągłym dążeniem do poprawy efektywności i relacji z klientami.
Zarządzanie sprzedażą i marketingiem. Wprowadzenie produktów i ich nowych oznaczeń. Opracowanie i wdrożenie planów strategicznych i taktyki produktowej. Utrzymywanie dobrych relacji z liderami opinii medycznych i klientami.
Solidnych umiejętności negocjacyjnych i znajomości umów w sektorze farmaceutycznym.
Planowania strategicznego, procesów restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz fuzji i przejęć.
Solidnego zaplecza finansowego.
Skoncentrowania na wyniki.

Doświadczenie zawodowe:

2016- obecnie: Dyrektor Generalny i Członek Zarządu Pharmatex Italia srl, Firma koncentruje się na rozwoju, produkcji i komercjalizacji produktów farmaceutycznych do wstrzykiwania, które należą do Yifan Pharmaceutical LTD, wiodącej chińskiej firmy farmaceutycznej, notowanej na giełdzie w Shenzhen.

2010 – 2015: Dyrektor ds. Operacyjnych (C.O.O.) w Mipharm, we włoskim centrum doskonalenia kontraktowego wytwarzania i rozwoju „CDMO” (z ang. Contract Development and Manufacturing Organisation) w zakresie rozwoju działalności, nowych produktów i usług dedykowanych przemysłowi farmaceutycznemu. Obrót w wysokości około 45 milionów euro (około 50 milionów wyprodukowanych opakowań rocznie) i 250 pracowników.

2009- 2010: Starszy Doradca w Resources Global Professionals, w amerykańskiej firmie usług profesjonalnych. Spółka notowana na giełdzie (Nasdaq) zatrudniająca ponad 4100 specjalistów z ponad 85 biur. Założona we Włoszech w połowie 2007 roku. Rola ta oznaczała zaangażowanie w programy doradcze dla klientów oraz odpowiedzialność za rozwój biznesu w sektorze farmaceutycznym.

1993 – 2008: AstraZeneca S.p.A., międzynarodowa firma farmaceutyczna o łącznych obrotach w wysokości około 1 miliarda euro we Włoszech i zatrudniająca 1100 pracowników, w tym 850 pracowników sprzedaży. Zatrudnienie w firmie obejmowało następujące role i obowiązki:

2006 – 2008: Dyrektor ds. Operacji Handlowych

2004 – 2005: Dyrektor ds. Rozwoju Portfela Strategicznego i Dyrektor Handlowy („CNS”)

2002 – 2003: Dyrektor ds. Klientów, Łańcucha Dostaw i Rozwoju Biznesu

2000 – 2002: Dyrektor ds. Efektywności Sprzedaży

1995 – 2000: Dyrektor ds. Finansów i Kontroli

1994-1995: Starszy Kierownik ds. Księgowości

1993 – 1994: Kierownik ds. Sprawozdawczości

1990- 1993: Starszy Audytor w KPMG

Kwalifikacje/szkolenia:

Lipiec 1983: Dyplom ukończenia szkoły średniej,

Maj 1990: Dyplom z Ekonomii i Handlu – specjalizacja: marketing – przyznany przez L. Bocconi Uniwersytet w Mediolanie.

Udział w kursach:

Zarządzanie Marketingiem i Sprzedażą w SDA Bocconi Milano;
Strategiczne Myślenie uzyskane na INSEAD w Paryżu;
Zarządzanie Projektami, Przywództwo w Biznesie i Coaching.

Języki:

Biegła znajomość języka angielskiego, znajomość języka francuskiego