Małgorzata Łuksza

Dyrektor Ds. Operacji Biznesowych

Absolwentka Biotechnologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Université Pierre et Marie Curie (UPMC) w Paryżu, gdzie w 2014 uzyskała tytuł doktora w dziedzinie biologii komórki. Autorka i współautorka kilku publikacji naukowych. Karierę zawodową rozpoczynała pracując w zespole embriologów w jednej z warszawskich klinik leczenia niepłodności.

Przez kolejne lata zdobywała doświadczenie biznesowe, projektując i wprowadzając na rynek w Polsce markę premium w sektorze FMCG.

W Bioton S.A. pracuje od 2018 roku, początkowo w Dziale Regulatory, który opracowuje i zarządza dokumentacją rejestracyjną dla gamy produktów z portfolio Bioton S.A. w Polsce i na świecie. Wraz w zespołem dbała o utrzymanie ścisłej komunikacji i bliskiej współpracy z partnerami komercyjnymi na rynkach międzynarodowych na czterech kontynentach, aby zapewnić zgodność z lokalnymi regulacjami i ciągłość sprzedaży.

Od 2021 objęła funkcję Dyrektora Ds. Operacji Biznesowych, w której pracuje wraz z Zarządem i kadrą menadżerską nad wielopłaszczyznową strategią korporacyjną i koordynuje jej wykonanie.