Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów chorych na cukrzycę w czasie pandemii, oferujemy nową usługę, dzięki której pacjenci mogą uzyskać fachowe wsparcie specjalistów poprzez konsultację edukacyjną z lekarzem, pielęgniarką diabetologiczną oraz dietetykiem. Wszystko odbywa się w bezpieczny sposób, bez wychodzenia z domu – poprzez infolinię oraz formularz kontaktowy.
#Zostańwdomu
Osoby chore na cukrzycę powinny szczególnie poważnie podchodzić do zaleceń w zakresie zachowywania środków ostrożności w dobie pandemii koronawirusa (SARS-CoV-2). Choć prawdopodobieństwo zakażenia wśród pacjentów z cukrzycą jest dokładnie takie samo, jak w populacji ogólnej – ryzyko rozwoju ciężkich powikłań jest zdecydowanie wyższe (więcej informacji znajdziecie
w artykule: KORONAWIRUS A CUKRZYCA – WSKAZÓWKI DLA CHORYCH NA CUKRZYCĘ).
Zachęcamy pacjentów do przestrzegania zaleceń WHO, ograniczania przemieszczania się i spotykania z innymi ludźmi, w celu minimalizacji wspomnianego ryzyka. Jesteśmy jednak świadomi, że konsultacje ze specjalistami bywają niezbędne i często nie mogą czekać do końca pandemii. Dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie rozwiązania, umożliwiającego edukację i uzyskanie fachowego wsparcia.
Wygodna forma kontaktu ze specjalistą
Na naszej stronie internetowej udostępniliśmy dwie możliwości kontaktu ze specjalistami – poprzez formularz kontaktowy oraz infolinię edukacyjną. Dzięki temu pacjenci mogą swobodnie wybrać formę kontaktu, zgodnie z ich indywidualnymi preferencjami.
Poprzez formularz kontaktowy możemy zasięgnąć porady lekarza lub dietetyka, którzy odpowiadają na wiadomości zazwyczaj w ciągu doby. Jeśli preferujemy kontakt telefoniczny – możemy zdecydować się na rozmowę z lekarzem, pielęgniarką diabetologiczną lub dietetykiem w godzinach pełnionych przez nich dyżurów.
Lekarz
Poniedziałek
10:00-12:00
Wtorek
9:00-11:00
17:30-19:30
Środa
11:00-13:00
Czwartek
18:00-19:00
Piątek
12:00-15:00
18:00-20:00
Sobota
10:00-11:00
Pielęgniarka
diabetologiczna
Od poniedziałku do piątku
8:00-20:00
Dietetyk
Poniedziałek
17:00-19:00
Jak przygotować się do rozmowy ze specjalistą?
Aby otrzymać pełną pomoc specjalisty – warto wcześniej odpowiednio przygotować się do rozmowy, stosując się do poniższych wskazówek:
- Wybierz ciche miejsce, które pozwoli na przeprowadzenie konsultacji bez zakłóceń. Gdyby w trakcie trwającego połączenia pojawiły się problemy techniczne – poinformuj o tym specjalistę.
- Wypisz tematy do omówienia, o które chcesz zapytać specjalistę. W trakcie rozmowy możesz zapomnieć o nurtujących Cię zagadnieniach, skupiając się na innych – lista pozwoli na otrzymanie pełnej pomocy w trakcie jednej rozmowy.
- Przygotuj notes i długopis, by móc zanotować najważniejsze informacje, przekazywane przez specjalistę. Jeśli coś będzie niezrozumiałe lub jeśli czegoś nie usłyszysz – nie wahaj się prosić
o ponowne powtórzenie lub dokładniejsze wyjaśnienie. - Przygotuj dokumentację medyczną, która może okazać się niezbędna do udzielenia fachowej porady, np. wyniki pomiarów glukozy we krwi, dawki przyjmowanej insuliny i leków, epizody niedocukrzenia oraz inne objawy.
Wsparcie edukacyjne
Jeśli masz pytania, dotyczące cukrzycy – Zapytaj Specjalistę! Pamiętaj jednak, że informacje uzyskane za pośrednictwem Infolinii Edukacyjnej mają charakter informacyjny, dodatkowy. Oznacza to, że nie mogą stanowić dla pacjenta chorego na cukrzycę podstawy do podejmowania działań o charakterze zdrowotnym, a w szczególności do stosowania bądź zaprzestania stosowania określonej terapii, przyjmowania leków itp. Konsultacja nie zastąpi klasycznej wizyty u lekarza – nie jest wizytą lekarską online oraz nie pozwala na wystawianie e-recept.